30.10.2013

Spotkanie w Kórniku – Budżet Obywatelski

Baner_ratusz_pomniejszonyMieszkańcy gminy Kórnik zainteresowani  tematyką Budżetu Obywatelskiego wzięli udział w specjalnym spotkaniu, które obyło się 28 października 2013 r. w siedzibie OSP w Kórniku.
Na spotkaniu zjawili się przedstawiciele władz miasta i gminy, autorzy projektów/propozycji inwestycji, które będą poddane głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego, przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedstawiciele sołectw  oraz osoby prywatne.
Spotkanie otworzył Burmistrz Pan Jerzy Lechnerowski.
Przedstawiciele Stowarzyszenie Instytut Zachodni również wzięli udział w spotkaniu. Pani Joanna Kalińska - Wiceprzewodnicząca Kuratorium Stowarzyszenia – zaprezentowała propozycje promowania inwestycji, które będą poddane głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego oraz  zaprosiła przedstawicieli NGO na szkolenia dotyczące konsultacji społecznych prowadzone w ramach projektu.
Inicjatywa Budżetu Obywatelskiego zaktywizowała mieszkańców gminy, którzy bardzo licznie przybyli na spotkanie. Uczestnicy spotkania pytali o szczegóły głosowania, terminy związane z głosowaniem Budżetu Obywatelskiego.
W dniu 28 października rozpoczęła się I tura głosowania, która potrwa do 12 listopada 2013 r.